Головна | Реєстрація | Вихід | Карта сайта                            ти тут як Гість |     Група "Гості"         Привіт,Гість | RSS
 
 
Львів-місто закоханих
 
 
 
Львів постав у середині XIII століття як столиця могутньої східноєвропейської держави – Галицько-Волинського князівства. Завдяки своєму унікальному географічному розташуванню на перетині головних торгових шляхів між Заходом і Сходом, Львів у XV-XVII століттях стає провідним торговельним центром Східної Європи, найбільшим містом України.

Перебуваючи протягом півтисячоліття в європейському культурному просторі, Львів перетворюється на справжню архітектурну перлину, центр книговидання, ремесел і мистецтв. У XVIII-XX століттях у складі Австро-Угорської імперії Львів стає відомим як місто технічних інновацій, зокрема тут вперше у світі винайшли гас і гасову лампу.

На початку XX століття Львів став столицею третього у світі регіону за видобутком нафти після США і Росії. У 1939-1991 роках Львів перебував під владою тоталітарного Радянського Союзу. Із моменту здобуття Україною незалежності Львів набуває статусу культурної та духовної столиці української держави. У 2004 році Львів відіграв роль головного суспільного каталізатора демократичної Помаранчевої революції. Нещодавно, у 2006 році, місто відсвяткувало свій 750-літній ювілей.
 
 
Факти про місто
 
Перша згадка на письмі датується 1256 роком.

Населення понад 830 тисяч осіб.

Займає площу 171 км2.

Від 1998 року у Світовій спадщині UNESCO.

Налічує 55% усіх українських культурних пам'яток та 1,5 мільйона музейних артефактів.

13 офіційних та почесних консульств іноземних держав.

160 000 студентів.

60 вищих закладів освіти.

1387-1704 – протягом 317 років мешканці Львова, витримавши близько сотні ворожих облог, не дозволили жодному загарбникові ступити на територію міста – показник небачений для більшості із середньовічних європейських міст.

1574 – Іван Федоров надрукував у Львові першу в Україні книгу – «Апостол».

1661 – заснування першого в Україні університету – Єзуїтської академії.

1776 – почала виходити  газета «Gаzette de Leopol» (тижневик) – перша регулярна газета в Україні.

1848 – вийшла перша в історії українська газета «Зоря Галицька».

1836 – у Львові народився Леопольд Захер-Мазох, один з найславетніших європейських і світових  письменників. Наклад його творів, виданих в Європі до кінця  XIX століття, у декілька разів перевищував наклади творів Шевченка, Міцкевича, Пушкіна, Достоєвського і Толстого разом узятих.

1848 – у Львові створено першу українську політичну організацію – Головну Руську Раду.

1853 – у Львові в аптеці «Під золотою зіркою» фармацевтами Йоганом Зегом та Іґнаци Лукасевичем винайдено першу у світі гасову (нафтову) лампу.

1861 – збудовано першу в Україні залізницю Львів – Перемишль.

1864 – у Львові засновано перший  український професійний театр.

1890 – створення у Львові Русько-української радикальної партії (РУРП) – першої української легальної політичної партії європейського типу і першої в Європі селянської партії соціального спрямування.

1894, 14 липня – у Львові відбувся перший в українській історії футбольний матч між командами Львова і Кракова.

Початок XX століття – Львів став місцем, де вперше на українських землях відбулися змагання з ігрових видів спорту з м’ячем: волейболу, гандболу, баскетболу, регбі, тут також пройшли перші змагання на роликових ковзанах, велосипедах, мопедах, мотоциклах, автомобілях.

60-70-і роки XX століття – у Львові вироблялися найкращі за якістю в СРСР пиво, цукерки «Світоч», автобуси і телевізори.

2001, 27 червня – у Львові відбулася акція за участі найбільшої кількості людей в історії України: на Літургії у візантійському обряді, яку проводив Папа Римський Іван Павло Другий на львівському іподромі, були присутніми близько півтори мільйона осіб.
 
  Романтичні місця Львова 
...

Меню
Fialka Art Studio

 -  ексклюзивні прикраси та сувеніри ручної роботи

- листівки та запрошення ручної роботи

- вироби на замовлення

Ввійти
Пошук
Наше опитування
Послуги компанії "Dream Box"
Всього відповідей: 126